FESTIVAL
na podporu POLABSKÉ HUDBY

Osmý ročník skvělého festivalu polabských kapel.
V sobotu 14.9.2024 startujeme v 11:00.

PŘEDSTAVUJEME KAPELY

I když se jedná o festival pouze polabských kapel, tak výběr je opravdu rozmanitý. Snažíme se se zakladatelem festivalu, Vaškem Bartoníčkem, vybírat kapely, které potřebují hrát, být vidět a slyšet.

JAMCHESTRA

11:00

Tahle veselá jungle-jazzová parta muzikantů z Brandýsa a Staré Boleslavi se rozhodně nebojí improvizovat. Zahraje některé své rádiové pecky, ale i skladby s překvapením. V zimě ji zažijete v menších klubech a hospůdkách, v létě pak na multižánrových festivalech, z nichž za zmínku stojí United Islands of Prague, Jazz a Little Otherwise Lanškroun či Beseda u Bigbítu v Tasově, kde Jamchestra stanula na hlavním pódiu před svými norskými vzory Jaga Jazzist.

CHALABA

12:20

Charlie hrál dlouhá léta hudbu, které se po mnoha letech začalo i v našich krajích říkat blues. Potkal Jirku, poté Honzu a všichni se průběžně objevovali v různých formacích
hrajících tento styl. Po různých a snad i posledních obměnách trojice získala další dva hráče a sestava se ustálila v 5 členech. Domovská scéna je v Čelákovicích a okolním regionu. Hrají blues, které nenechá nikoho chladným.

NECHRÁNĚNÁ DÍLNA

13:40

Skupina Nechráněná dílna je spolek 4 nadšených muzikantů z Brandýsa nad Labem a blízkého okolí. Tito rockeři si dělají radost hraním světových pecek svých oblíbenců od 70-tek až po současnost, a písně v jejich podání jsou často překovány do upravených tvarů a podob. Jejich vystoupení mají tu správnou porci kytarové energie s cílem pobavit a roztančit své posluchače.

INROU

15:00

Skupina Inrou prezentuje muziku ze sedmdesátých let minulého století, kdy „bigbít“ byl králem. Mimo vlastní písničky zazní i několik skladem, které vévodily tehdejším hitparádám. Inrou hraje stále v původním složení posílena o mladé talentované hudebníky.

Karel Chodora a kapela Anebo

16:20

Po letech putování po krajinách jazzu a swingu se Karel Chodora opět vrací ke své autorské tvorbě. Nový bigbeatový kabát navazuje na jeho předešlý akustický projekt.

FOUR ENOUGH

17:40

Kapela založená na konzervatoři v roce 2022. Do jejich repertoáru se řadí jak jazz, tak pop či RnB. K jejich hudebním vzorům patří například Stevie Wonder, Esperanza Spalding, Michael Jackson, Herbie Hanckock a spousta dalších skvělých hudebníků.

Partneři festivalu

O FESTIVALU
MAPA FESTIVALU
DOPRAVA A PARKOVÁNÍ
ČISTÝ FESTIVAL
PROVOZNÍ ŘÁD